Hakkımda

1988 Ankara doğumluyum ama yaşadığım yer olarak bakarsak ''Antalyalı'' olarak kabul ediliyorum. Çok sevdiğim ve büyük zevk aldığım ve en büyük küfürleri ettiğim Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezunum.

Grafik okumasam herhalde kendime bir dükkân açar ve korsan film satardım düşünce tarzımın bir yansıması olarak 2000’li yılların başında sinema merakı başladı. 2 milyona 2CD'lik ilk filmimi aldığım zaman ( o film 8MM idi ) o günden sonra şu anki seviyeye ( manyaklık ) gelene kadar hiç uğraşmam gerekmedi.

Sinema salonlarına verilen paraya ve oraya gidip film sanki sadece orada izlendiği zaman bir değer kazandığı felsefesine tamamen karşıyım. Elbette bazı filmler vardır ki o zevki evde vermez, ancak o zaman bir tercih meselesi haline geliyor benim için. Bu duruma paralel olarak ta büyük bir (korsan) arşivimin olduğunu belirtirim.

Bununda kesmediğini anladığım zaman 2009 yılının sıcak bir temmuz gününde bir blog açmaya karar verdim. Normal tabii, o kadar fazla gerekli-gereksiz film izledikten sonra (en büyük zaafım belki de) bunları paylaşmam gerektiğinin farkına vardım. Zamanla geçtikçe sadece kendi yazdıklarımı okumaktan bıktığım (ve bıktırdığım) zaman bir kaç yazar arkadaşımı bu işe dâhil ederek gereken çeşitliliği sağlamaya çalıştık ve güzel sonuçlar aldık, büyüdük.

Yazmayı seviyorum, bunun sadece filmler konusunda kalmadığını da buradan belirteyim; izlediğim filmler hakkında derinlere bu sayede indiğimi düşünüyorum. Göremediğim ya da fark edemediğim şeyleri ancak bu şekilde fark ettiğime inanıyorum. Eğer bunu yapmasaydım, sanırsam bir film benim için hep ''film'' olarak kalacaktı ve bu en felaketi olurdu sanırsam. Çok zor beğenen, ama beğendiği filmin arkasında duran bir seyirciyimdir.