1.09.2012

Battleship [2012]


Amiral Battı oynadınız mı hiç?

Gençliğimde en çok sevdiğim oyunlardan biridir. Hisleri ve düşünme gücünü zorladığını düşünürdüm bu oyunun. Bir gün mutlaka filmini de yapacaklarını düşünüyordum ve işte o gün bu günmüş.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Peter Berg’in (Hancock) üstlendiği destansı aksiyon-macera filmi Battleship’te gezegenimiz; denizde, gözyüzünde ve karada üstün bir güce karşı hayatta kalma savaşı veriyor. Hasbro’nun klasik donanma savaş oyunu Amiral Battı’dan uyarlanan filmde, USS John Paul Jones’ta görevlendirilen bir Donanma subayı olan Teğmen Alex Hopper, uzaya çok derin sinyaller yollan projede bir şeylerin ters gitmesiyle dünyamıza gelen uzaylılarla amansız bir savaşa girmek zorunda kalacaktır.

1.Avatar’ı izleyen sevgili seyirciler; Avatar filminin görsel efekt çitasını çok yüksek bir yere koyduğunu bende biliyorum, ama artık izlediğimiz filmleri onunla karşılaştırmaktan vazgeçmek zorundayız sanırım. Çünkü onun gibisi gelene kadar en iyisi olarak Avatar kalacaktır bunu bende biliyorum. Film olarak dünyanın en gereksiz filmi olsa bile görsel efektler olarak çok farklı bir noktada biliyorum.

2.Amerikalılar kendilerini övdüler davasından biraz kurtulalım lütfen. Para onlarda, savaş onlarda, güç onlarda, sinema sektörü onlarda. Her milletin övüneceği bir durum şeyler var olduğu gibi elbette dibe batırılacak yönleri de vardır. Adamlar kendi filmlerini harika teknolojilerini kullanarak yapıyorlar ve elbette Amerikanların bu kadar ağır bastığı bir filmde gidip de Japonya’yı kurtarmasını beklemiyorsunuz değil mi? Kurtulun artık şu önyargıdan.

3.Ne bekliyordunuz ki? Uzaylılar da ne? Film işte. Beklentileriniz 2 saatlik dolu dolu aksiyon ve kahramanlık izlemekse daha ne sizi mutlu edebilir bilmiyorum. Şu film 2 saat boyunca bana istediğim her şeyi verdi. Tamam bir sürü mantık hatası olabilir, gereksiz kısımlar olabilir ama benim umurumda değil ki… Ben aksiyon filmi izlemek istiyordum ve izledim, çok da mutluyum film de gerçekten çok güzel olmuş.

Elinizdekinden zevk almayı öğrenmek gerek. Tavsiye ediyorum, izleyin, izlettirin.

0 Yorum :